مستربچ آنتی باکتریال

مستربچ‌ها نوعی مواد افزودنی هستند که برای ایجاد خواص تازه‌ای به محصولات پلاستیکی اضافه می‌شوند. یکی از ویژگی‌هایی که باید در برخی محصولات ترموپلاست ایجاد کرد خواص آنتی باکتریال است.‌ مستربچ آنتی باکتریال به منظور جلوگیری از نفوذ و گسترش انواع باکتری و میکروب در بیشتر محصولات تولیدی ترموپلاست استفاده می‌شود. برای این‌که با این نوع مواد افزودنی بیشتر آشنا شوید، در این مقاله به معرفی مستربچ‌های آنتی باکتریال یا همان مستربچ ضد میکروب، ویژگی‌ها و مزایای استفاده از آن‌ها و نیز معیار تعیین قیمت مستربچ آنتی باکتریال پرداخته شده است.

دسته محصول: مستربچ های آنتی میکروبیال

مستربچ‌ها نوعی مواد افزودنی هستند که برای ایجاد خواص تازه‌ای به محصولات پلاستیکی اضافه می‌شوند. یکی از ویژگی‌هایی که باید در برخی محصولات ترموپلاست ایجاد کرد خواص آنتی باکتریال است.‌ مستربچ آنتی باکتریال به منظور جلوگیری از نفوذ و گسترش انواع باکتری و میکروب در بیشتر محصولات تولیدی ترموپلاست استفاده می‌شود. برای این‌که با این نوع مواد افزودنی بیشتر آشنا شوید، در این مقاله به معرفی مستربچ‌های آنتی باکتریال یا همان مستربچ ضد میکروب، ویژگی‌ها و مزایای استفاده از آن‌ها و نیز معیار تعیین قیمت مستربچ آنتی باکتریال پرداخته شده است.

مستربچ آنتی باکتریال چیست؟

افزودنی آنتی باکتریال بر اساس نوعی ماده شیمیایی تشکیل می‌شود که حاوی ذرات بایوسید یا ذرات کشنده میکرو ارگانیسم است. به همین دلیل است که به این مواد، مستربچ ضد میکروب نیز گفته می‌شود. این ذرات متشکل از ترکیبات جدیدی بوده که بر پایه نانو ذرات اکسید فلزی قرار می‌گیرند. به این صورت که تحت تأثیر شرایط خاصی در فرآیند، قرار داده شده و طی عملیات فرآیند با مواد اولیه ممزوج می‌شوند. این مواد در شرایط مختلف محیطی از جمله رطوبت و خشکی بیش از حد، عملکرد خوبی از خود نشان می‌دهند.

به طور کلی مواد افزودنی آنتی باکتریال بر اساس پایه نقره تولید می‌شوند.‌ به همین دلیل به آن‌ها، آنتی میکروبیال گفته می‌شود و جزو محصولات نانو محسوب می‌شوند. ذرات نانو معمولا دیسپریشن بسیار سختی دارند و تولیدات آن‌ها، در حیطه فناوری به روز و دانش بنیان، قرار می‌گیرد.

ویژگی‌ های مستربچ آنتی باکتریال

همان‌طور که در بالا اشاره شد، افزودنی‌ آنتی باکتریال، خواص بی نظیری دارد. در زیر به برخی از مهم‌ترین ویژگی‌های این نوع مستربچ اشاره شده است:

 • مناسب بودن قیمت مستربچ آنتی باکتریال
 • قابلیت توزیع‌پذیری و ماهیت خنثی و غیر فعال آن
 • قابل استفاده در اکثر پلیمرهای گرما فرم مانند پلی پروپیلن، پلی وینیل کلراید، پلی استایرن و پلی‌اتیلن
 • قابل استفاده در طیف وسیعی از محصولات تولیدی به روش تزریقی، اکستروژنی، ترموفرمینگ و …
 • قابل استفاده در تولید انواع قطعات لوازم خانگی
 • دارای توزیع یکنواخت در پلیمرهای شیمیایی
 • عدم برخورداری از انواع بوهای نامطلوب و سمی
 • دارای سازگاری بالا با محیط زیست و سلامتی انسان
 • عدم ایجاد هرگونه تغییر در ساختار فیزیکی و شیمیایی محصول

کاربرد مستربچ آنتی باکتریال

از مستربچ‌های آنتی باکتریال به صورت گرانول در هنگام فرآیند تولید و شکل‌دهی ظروف یکبار مصرف، نایلون‌های گلخانه‌ای، سلفون‌ها و سایر محصولات ترموپلاست بهداشتی استفاده می‌شود. کاربرد مستربچ آنتی باکتریال در ترکیبات مواد اولیه به کار رفته در ساختار کالاهای تولیدی باعث هیچ گونه تغییر رنگ یا تغییر خواص فیزیکی در محصول نخواهد شد. بلکه اضافه کردن مستربچ ضد میکروب باعث ایجاد خواص ضد ویروس، ضد باکتری و نیز ضد میکروب در محصول می‌شود.

 مستربچ‌های آنتی باکتریال قابل استفاده در تمامی ماتریس‌های پلیمری هستند. به طوری که تنها با مصرف 25 الی 5 درصد وزنی از مواد افزودنی می‌توان به عملکرد مورد نظر از مستربچ دست پیدا کرد. مستربچ آنتی باکتریال همچنین در تولید الیاف و صنایع ریسندگی، کف‌پوش‌های پلیمری و نیز صنایع بسته‌بندی غذایی، دارویی، بهداشتی و آرایشی کاربرد دارد.

در تولید برخی از اسباب‌بازی‌های ضد باکتری، مسواک‌های آنتی باکتریال، وسایل و لوازم پزشکی و نیز جراحی از مستربچ‌های ضد میکروب با نسبت ترکیب مناسب، استفاده می‌شود.

مزایای استفاده از مستربچ آنتی باکتریال

استفاده از مستربچ یا به عبارتی افزودنی آنتی باکتریال در ساختار محصولات تولیدی، مزایای بسیاری دارد. مهم‌ترین مزایای مستربچ ضد باکتری شامل جلوگیری از تشکیل میکرو ارگانیسم‌ها به خصوص انواع باکتری است. به این معنا که افزودنی آنتی باکتریال از نفوذ هر نوع میکروب یا باکتری به داخل محصول جلوگیری می‌کند. اثرات استفاده از مستربچ‌های آنتی باکتریال به صورت پایدار و بلند مدت است. مستربچ‌های آنتی باکتریال همچنین خواص ضد قارچ دارند و دارای خواص پایداری در محصول برای مدت‌های طولانی هستند. در ادامه فیلمی انحصاری برای شما عزیزان آماده کرده‌ایم تا مزیت استفاده از مستربچ ضد جلبک و خزه و مستربچ آنتی باکتریال را به شما نشان دهیم.

 

 

قیمت مستربچ آنتی باکتریال

مستربچ ضد میکروب بر پایه پلیمرهای شیمیایی ساخته می‌شود. در تولید مستربچ آنتی باکتریال از گرانول‌های پلی‌‌اتیلن، پلی‌پروپیلن، پلی استایرن و … استفاده می‌شود. قیمت مستربچ آنتی باکتریال بر اساس گرانول‌های به کار رفته در ساختار آن‌ها و نیز کاربرد دانش‌های تخصصی دانش بنیان و نانو در تولید مستربچ تعیین می‌شود. از عوامل موثر دیگر در قیمت مستربچ‌های ضد باکتری تغییر در قیمت ارز و به طور کلی نوسانات ارزی است.

جمع‌بندی

یکی از انواع مواد افزودنی که به ترکیبات مواد سازنده محصولات مختلف ترموپلاست اضافه می‌شود، مستربچ آنتی باکتریال است. این مواد بر پایه پلیمرهای شیمیایی، دانش و فناوری نانو ایجاد می‌شوند. مستربچ‌های ضد باکتری دارای مزایا و ویژگی‌های بسیاری هستند. مهم‌ترین ویژگی مستربچ ضد میکروب این است که از نفوذ و گسترش میکروب‌‌ها و باکتری‌‌ها به داخل محصولات جلوگیری می‌کند. قیمت مستربچ آنتی باکتریال با توجه به کارایی‌های آن مقرون به صرفه است. این مواد در فرآیند تولید انواع قطعات پلاستیکی و ترموپلاست مورد استفاده در لوازم خانگی، ظروف و سفره‌‌های یکبار مصرف، انواع نایلون و نایلکس بهداشتی، مخازن پلاستیکی، لوازم پلاستیکی و کاربردی در آشپزخانه و … به کار می‌رود. جهت خرید انواع مستربچ آنتی میکروبیال به صفحه مربوطه بروید. همچنین جهت خرید انواع مستربچ، کامپاند و سازگارکننده به صفحه اصلی سی وان مراجعه فرمایید.

1 review for مستربچ آنتی باکتریال

 1. سهیلی

  سلام از این محصول برای موارد بهداشتی ارایشی هم استفاده میشه؟

Add a review

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *