کامپاند مهندسی

پلاستیک های مهندسی، پلاستیک هایی هستند که می توانند برای سخت ترین کاربردها از نظر استحکام مکانیکی، مقاومت حرارتی و مقاومت در برابر حملات شیمیایی مورد استفاده قرار گیرند. در هرم پلاستیک، آنها بالاتر از پلاستیک های استاندارد مانند PE، PE و PVC هستند، اما همچنان پایین تر از پلاستیک های با کارایی بالا هستند. در بسیاری از موارد، پلاستیک های مهندسی جایگزین عالی برای فلزات، شیشه یا حتی سرامیک هستند. با طراحی و ساخت کامپاندهای یکنواخت از این مواد می تونا ترکیباتی با کیفیت بالا و مقرون به صرفه از این مواد تولید کرد. بنابراین کامپاندهای مهندسی پتانسیل منحصر به فردی برای نوآوری در طیف گسترده ای از کاربردها مانند خودروسازی، صنعتی، فناوری پزشکی و حمل و نقل ارائه می دهند. کامپاند مهندسی اغلب کلید دستیابی به موادی با خواص ضروری است.

دسته محصول: کامپاندهای پلیمری
زیردسته‌های این محصول
نتیجه‌ای پیدا نشد.

امروزه برای برطرف کردن ضعف پلاستیک‌ها در صنایع مختلف و تولیدات کالا پلاستیکی، از ترکیبات تقویت کننده استفاده می‌شود که یکی از نمونه‌های پرکاربرد آن کامپاند مهندسی است. این محصول با برطرف کردن ضعف‌های مواد اولیه پلاستیکی به ارتقا سطح کیفیت کالا و همچنین سرعت بخشیدن به فرآیند تولیدات کمک می‌کند. بنابراین شما می‌توانید با استفاده از کامپاند مهندسی محصول موردنیاز را مطابق با شرایط تقویت کنید و با سطح کیفیت دلخواه تولید کنید. همراه ما باشید تا در ادامه با کامپاند مهندسی شده بیشتر آشنا شوید.

معرفی کامپاند مهندسی شده

کامپاند مهندسی شده معمولا بر پایه پلیمرهای پلی اتیلن و پلی پروپیلن تولید می‌شود که مواد اولیه آن می‌تواند به دو صورت نو یا بازیافتی باشد. این محصول در جهت رفع ضعف‌های محصولات پلاستیکی، بسیاری از عیوب فیزیکی آن چون رنگ نامطلوب، طولانی بودن فرآیند تولید، کمبود خواص موردنظر و… را برطرف می‌کند. کامپاند مهندسی شده در واقع ترکیبی برای طراحی و تولید قطعه جدید و خاص، متناسب با شرایط کاربری شناخته می‌شود که با ایجاد خواصی چون استحکام بالا، مقاومت در برابر اسید و مواد شیمیایی، طول عمر بالا، مقاومت در برابر سایش و… باعث افزایش کیفیت محصول تولیدی می‌شود. میزان کامپاند مهندسی شده در ترکیب تولید مواد از اهمیت بالایی برخوردار است. بنابراین بهتر است با مشورت از متخصصان و با توجه به شرایط تولید، میزان مناسب کامپاند مهندسی شده را مشخص کنید.

مزایا کامپاند مهندسی شده

کامپاندها بر پایه‌های پلیمری متفاوتی تولید می‌شوند و از ویژگی‌های منحصر به فردی برخوردار هستند که استفاده از آن را برای صنایع مختلف با مزایا بسیاری همراه می‌کند. این مزایا عبارتند از:

 • افزایش استحکام کششی
 • افزایش مقاومت حرارتی
 • افزایش مقاومت در برابر سایش
 • مقاومت در برابر مواد شیمیایی
 • پایداری ابعاد
 • انعطاف پذیری
 • افزایش طول عمر
 • کاهش سرعت تولید

و به طور کلی هرگونه ضعف شناخته شده در قطعه‌های طراحی شده که ممکن است استفاده از آن را با چالش‌های متفاوت همراه کند. در این حالت کامپاند مهندسی شده در ترکیب با پایه‌های پلیمری، ضعف آن‌ها را برطرف کرده و باعث تولید قطعاتی متناسب با شرایط کاربری آن می‌شود.

انواع کامپاند مهندسی و پلیمری

کامپاند صنعتی

کامپاند مهندسی نوعی از کامپاندهای پلیمری شناخته می‌شوند که جایگزین مناسبی برای مستربچ‌ها هستند. زمانی که امکان ترکیب مستربچ با پایه پلیمری وجود نداشته باشد، استفاده از این محصول در ترکیبات می‌تواند به ارتقا سطح کیفیت کالا کمک کند و هزینه کمتری دارد. به طور کلی از انواع کامپاند مهندسی و پلیمری می‌توان به کامپاند پلی اتیلن، کامپاند پلی پروپیلن، کامپاند تقویت شده با الیاف شیشه و… اشاره کرد که هر یک ویژگی‌های منحصر به فرد خود را دارند. کامپاند مهندسی بر پایه پلیمرهای پلی اتیلن، پلی پروپیلن، پلی آمید و… تولید می‌شود و برای کاربردهای مهندسی خودرنگ کاربرد دارد. کامپاند مهندسی شده، پلاستیک‌هایی شناخته می‌شوند که به وسیله افزودنی‌های معدنی، الیاف شیشه و پودرهای معدنی چون تالک، میکا و… تقویت شده اند. در ساختار این نوع کامپاند از سازگارکننده‌هایی استفاده شده که در ترکیب با پلیمر مانع از کاهش خواص آن شود و به افزایش کیفیت و بهبود فرآیند تولید محصول کمک کند.

کاربرد کامپاند مهندسی شده

کامپاندهای مهندسی با وجود ترکیبات و پرکننده‌های معدنی، نوعی محصول دوستدار محیط زیست معرفی می‌شوند و در کنار ویژگی‌ها و مزایا بسیار، در صنایع مختلفی کاربرد دارد. کامپاند مهندسی شده با پایه‌های پلیمری متنوع، در کاربردهای مهندسی زیادی قابل استفاده است که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • خودروسازی
 • لوله و اتصالات آن
 • وسایل الکتریکی
 • لوازم خانگی

به طور کلی کامپاندهای پلیمری در تولید هر نوع محصول پلاستیکی کاربرد دارند که با برطرف کردن ضعف آن منجر به رضایت بیشتر مصرف کنندگان می‌شوند. کامپاند مهندسی شده به عنوان یکی از انواع کامپاند پلیمری معمولا برای کاربردهای مهندسی خودرنگ کاربرد دارد که به دنبال تولید قطعات جدید در تناسب با شرایط کاربری آن است.

خرید کامپاند مهندسی

زمانی که در تجهیزات تزریق پلاستیک و اکسترودرها نتوان از مستربچ استفاده کرد، کامپاند پلیمری جایگزین مناسبی برای این افزودنی شناخته می‌شود که با صرف هزینه کمتر جهت تمیزکاری، باعث صرفه اقتصادی می‌شود. همچنین از لحاظ بهداشتی کامپاند مهندسی شده سطح بهتری دارد. برای خرید کامپاند مهندسی به عنوان یکی از انواع پرکاربرد کامپاندهای پلیمری، بهتر است با متخصصان این حوزه مشورت کنید. سپس با مشاوران فروش شرکت‌های تولیدکننده ارتباط بگیرید و با ذکر شرایط محصول تولیدی، از خدمات و کیفیت کامپاند مهندسی شده آن‌ها اطلاعات کسب کنید. در مرحله نهایی با مقایسه شرکت‌های مختلف، شما می‌توانید محصول مورد نیازتان را شناسایی کنید.

جمع بندی

کامپاند مهندسی یکی از انواع پرکاربرد کامپاندهای پلیمری شناخته می‌شود که با ارتقا سطح کیفیت محصول، باعث بهبود شرایط تولید می‌شود. این کامپاند معمولا برای کاربردهای مهندسی جهت تولید قطعات جدید مطابق با شرایط کاربری استفاده می‌شود که جایگزین مناسبی برای مستربچ‌ها است. کامپاند مهندسی با وجود مزایا اشاره شده، شرایط بهتری برای محصولات تولیدی ایجاد می‌کند و منجر به جلب رضایت مصرف کنندگان می‌شود. ما در این مقاله با کامپاند مهندسی شده و کاربردهای آن آشنا شدیم تا به شما به هنگام تهیه این محصول دچار سردرگمی نشوید.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “کامپاند مهندسی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *