مستربچ ضد جلبک و خزه

دسته محصول: مستربچ های آنتی میکروبیال
زیردسته‌های این محصول

مستربچ‌های افزودنی، به منظور ایجاد خواص ویژه به محصولات پلاستیکی اضافه می‌شود. هر کدام از انواع مستربچ، دارای ساختار و ویژگی‌های خاصی است. یکی از اساسی‌ترین و پرکاربردترین انواع مستربچ، مستربچ ضد جلبک و خزه است. این نوع مستربچ بیشتر جهت جلوگیری از به وجود آمدن خزه و جلبک در منابع ذخیره‌سازی آب از جمله مخازن‌ پلاستیکی استفاده می‌شود. مستربچ آنتی جلبک، انواع و اقسام گوناگونی دارد. یکی از رایج‌ترین انواع مستربچ ضد جلبک، مستربچ ضد جلبک ایستا است که در اکثر محصولات پلاستیکی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این مقاله، در مورد مستربچ‌‌های ضد جلبک، ویژگی‌ها و مزایای استفاده از آن‌ها و نیز قیمت مستربچ ضد جلبک، اطلاعات سودمندی برای شما عزیزان جمع‌آوری شده است که امیدوارم برایتان مفید و ارزشمند واقع شود.

جلبک چیست؟

قبل از این‌که به معرفی مستربچ ضد جلبک و خزه بپردازیم، ابتدا لازم است در مورد جلبک‌ها اطلاعاتی به شما عزیزان داده شود. جلبک‌ها موجودات زنده‌ آبزی و سبز رنگی هستند. آبزی بودن به معنای آن هست که جلبک‌ها فقط می‌توانند در آب و محیط‌های مرطوب زندگی کنند و به حیات خود ادامه دهند. عوامل موثر بر رشد جلبک‌ها شامل نور خورشید، آب و دی اکسید کربن است. در واقع خزه‌ها یا همان جلبک‌ها با استفاده از این عناصر، عملیات فتوتروف را انجام می‌دهند و از این طریق به تولیدمثل و زایش می‌پردازند. اگر به داخل آب داخل استخرها، تالاب‌ها و دریاچه‌ها نگاه کرده باشید مشاهده خواهید کرد که آب کف آن‌ها به رنگ سبز است.‌ آن سبزی‌ها همان جلبک‌ها و خزه‌ها هستند که در اثر مساعد بودن شرایط، در کف این مکان‌ها رویش می‌کنند.

 به طور کلی جلبک‌ها موجودات ساده‌ای از طبقه‌ی کلروفیل‌ها هستند. این موجودات یک سری شباهت‌ها با گیاهان دارند اما جزو گیاهان به شمار نمی‌آیند. جلبک‌ها در بخش‌های مختلفی مانند روی سطح برکه‌ها، رودخانه‌ها و دریاچه‌ها می‌توانند زندگی کنند.

از تفاوت‌های بین گیاهان و جلبک‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • جلبک‌ها بر خلاف گیاهان، ساقه، ریشه یا برگ ندارند، بلکه آن‌ها به صورت خزه هستند.
 • در اندام‌های زایشی جلبک‌ها، قسمت محافظ وجود ندارد.
 • جلبک‌ها برعکس گیاهان در زیر آب نیز به حیات و رشد خود ادامه می‌دهند.

مستربچ ضد جلبک و خزه چیست؟

قیمت مستربچ ضد جلبک

 

مستربچ آنتی جلبک نوعی مواد افزودنی است که تولیدکنندگان به ترکیبات مواد سازنده‌ی محصولات ترموپلاست اضافه می‌کنند. این مواد قابلیت از بین بردن تمام جلبک‌های ایجاد شده در داخل آب را دارند.‌ در واقع کاربرد این مواد همراه با ترکیب مواد اولیه به کار رفته در تولیدات انواع مخازن و منابع پلاستیکی، مانع از تولید، رشد و تکثیر جلبک‌ها در داخل آب می‌شود. مصرف‌کنندگان مستربچ ضد جلبک در هنگام استفاده حتما به دستورالعمل و شیوه‌های مصرف مستربچ‌ها باید دقت کافی داشته باشند. درصد استفاده از مستربچ ضد جلبک بستگی به نوع و تعداد جلبک‌هایی دارد که معمولا در داخل یا سطح آب تشکیل می‌شوند.

یکی از انواع رایج مستربچ ضد جلبک، مستربچ ضد جلبک ایستا بوده که از کارایی و بازده بالایی در تاثیرات ضد جلبکی برخوردار است. این نوع مستربچ بر پایه مولکول‌های پلیمری و ذرات نانو شیمی تشکیل می‌شود که خواص و مزایای ویژه‌ای دارد. از دیگر انواع رایج مستربچ آنتی جلبک،‌ می‌توان به کات کبود و کلر اشاره کرد. در زمان‌های گذشته، که دانش جدید و فناوری پیشرفته در زمینه تولید مستربچ‌های بر پایه نانو وجود نداشت، بیشتر از این دو نوع ماده افزودنی ضد جلبک و خزه استفاده می‌کردند.

ویژگی‌ها و مزایای مستربچ ضد جلبک و خزه

همان‌طور که قبلا گفته شد، استفاده از مستربچ‌ها در ترکیب مواد سازنده محصولات پلاستیکی باعث ایجاد خواص بی‌نظیری در آن‌ها می‌شود. در زیر به برخی از مهم‌ترین مزایای کاربرد مستربچ آنتی جلبک اشاره شده است:

 • برخورداری از قیمت مناسب‌ و مقرون به صرفه
 • قابل استفاده در تمامی محصولات ترموپلاست مانند مخازن پلاستیکی
 • امکان استفاده در استخرهای سرپوشیده و سرباز
 • قابلیت از بین برندگی بالای جلبک‌ها و خزه‌ها
 • ایجاد کننده خواص شفافیت و زلالی در آب‌های راکت
 • استفاده از دانش جدید نانو در تولید این مستربچ‌ها

عوامل مؤثر در قیمت مستربچ ضد جلبک

عامل‌‌های زیادی بر قیمت مستربچ‌ها تأثیرگذار است. از جمله این عامل‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کیفیت مواد اولیه به کار رفته در تولید آن‌ها
 • میزان اثربخشی و تأثیرگذاری آن‌ها در از بین بردن جلبک‌ها یا خزه‌‌ها
 • وارداتی یا صادراتی بودن مواد اولیه سازنده آن‌ها
 • نوسانات ارزی و دلاری در کشور
 • برند یا نام تجاری شرکت تولید کننده مستربچ آنتی جلبک

تست میدانی مستربچ ضد جلبک و خزه

 

خرید مستربچ ضد جلبک و خزه

شرکت‌های بسیاری در این حوزه فعالیت دارند بنابراین هنگام خرید انواع مستربچ و کامپاند دقت کنید تا به بهانه خرید ارزان محصول بی کیفیت دریافت نکنید. سی وان با سال‌ها سابقه حسن نیت خود را به مشتریان نشان داده است و از نام آورترین شراکت در سطح ایران است. جهت خرید مستربچ ضد جلبک و خزه با مشاوران سی وان در تماس باشید.

جمع‌بندی

یکی از انواع مستربچ افزودنی، مستربچ ضد جلبک و خزه است. این مواد بر پایه ذرات پلیمری و نانو بایوساید تشکیل می‌شوند. همان‌طور که گفته شد مستربچ آنتی جلبک دارای انواع مختلفی است.‌ مستربچ ضد جلبک ایستا یکی از کاربردی‌ترین و رایج‌ترین انواع مستربچ محسوب می‌شود که در اکثر منابع آب پلاستیکی کاربرد دارد. مستربچ‌های ضد جلبک از تکثیر و گسترش جلبک‌ها در داخل مخازن پلاستیکی جلوگیری می‌کند. عوامل مختلفی در قیمت مستربچ ضد جلبک مؤثر است که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به میزان تأثیر آن در از بین بردن جلبک‌ها، نوع دانش کاربردی در آن و نوسانات ارزی اشاره کرد.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “مستربچ ضد جلبک و خزه”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *