مستربچ کربنات

مستربچ کربنات کلسیم به عنوان مستربچ پرکننده یا فیلر برای کاهش هزینه‌ها، افزایش بهره وری و شکل دادن به محصولات پلاستیکی استفاده می‌شود. این مستربچ به صورت گرانول تولید می‌شود، بنابراین استفاده از آن آسان است و به راحتی با مواد مختلف مخلوط می‌شود. نسبت اختلاط مستربچ با مواد پلاستیکی بسته به محصول خاص از پنج درصد تا 50 درصد متغیر است. این نسبت بر اساس تکنولوژی تولید و الزامات کیفی محصول نهایی تنظیم می‌شود. یرای خرید مستربچ کربنات کلسیم و اطلاعات از قیمت انواع مستربچ می‌توانید از وبسایت «سی وان» اقدام کنید.

دسته محصول: مستربچ های افزودنی
دیتاشیت ها

مستربچ کربنات کلسیم به عنوان مستربچ پرکننده یا فیلر برای کاهش هزینه‌ها، افزایش بهره وری و شکل دادن به محصولات پلاستیکی استفاده می‌شود. این مستربچ به صورت گرانول تولید می‌شود، بنابراین استفاده از آن آسان است و به راحتی با مواد مختلف مخلوط می‌شود. نسبت اختلاط مستربچ با مواد پلاستیکی بسته به محصول خاص از پنج درصد تا 50 درصد متغیر است. این نسبت بر اساس تکنولوژی تولید و الزامات کیفی محصول نهایی تنظیم می‌شود. یرای خرید مستربچ کربنات کلسیم و اطلاعات از قیمت انواع مستربچ می‌توانید از وبسایت «سی وان» اقدام کنید.

مستربچ کلسیم کربنات چیست؟

مستربچ کربنات کلسیم از ترکیب غلیظی از رنگدانه‌ها یا افزودنی‌های محصور شده تشکیل شده است که از طریق فرآیند حرارت دادن به رزین حامل تولید می‌شود، سپس سرد شده و به شکل دانه‌ای (گرانول) برش داده می‌شود. بنابراین، مستربچ کلسیم کربنات به ترانسفورماتور اجازه می‌دهد تا پلیمر طبیعی را به طور اقتصادی در فرآیند پردازش پلاستیک رنگ کند.

مستربچ کربنات کلسیم دارای بیش از 40 درصد وزنی فیلر است که در یک ماتریس پلیمری پراکنده شده است. رایج‌ترین پرکننده‌ها شامل کربنات کلسیم CaCO3 یا تالک هستند. مستربچ پرکننده CaCO3 در درجه اول برای بهینه سازی و افزایش سفتی، کاهش انقباض و بهبود ظاهر سطح محصولات پلاستیکی استفاده می‌شود.

پرکننده مستربچ کربنات کلسیم یکی از پرمصرف‌ترین پرکننده‌های معدنی در صنعت پلاستیک است و استفاده از آن در بسته بندی‌های سفت و سخت در طول سال‌ها افزایش چشمگیری داشته است. هنگامی که صرفاً به عنوان یک توسعه دهنده رزین در نظر گرفته شد، افزودن مستربچ پرکننده کربنات کلسیم در پلاستیک نشان داده شده است که به افزایش عملکرد، بهبود پردازش و بهبود پایداری قطعات پلاستیکی کمک زیادی می‌کند.

مزایای خرید مستربچ کربنات کلسیم

مستربچ کربنات کلسیم برای محصولات ساخته شده از LDPE، HDPE، PP استفاده می‌شوند و به شما امکان می‌دهند خواص فیزیکی پلیمرها را تغییر دهید. به عنوان مثال می‌توانید چگالی، مدول الاستیک، مقاومت حرارتی و سفتی پلیمر را افزایش دهید. در ادامه به فواید مستربچ کربنات کلسیم اشاره می‌کنیم:

1- بهبود عملکرد

افزودن کلسیم کربنات پرکننده مستربچ به کیسه‌های بافته شده پلی پروپیلن PP نشان داده است که عملکرد پلاستیک را بهبود می‌بخشد. مطالعات انجام شده نشان می‌دهند که مستربچ پرکننده کربنات کلسیم چندین ویژگی کلیدی از جمله بهبود در دمای انحراف گرما، قدرت ضربه، سفتی، کیفیت چاپ و سایر موارد را بهبود می‌دهد. مستربچ پرکننده کربنات کلسیم در حال حاضر در کاربردهای تجاری با نرخ پرکردن تا 40 درصد استفاده می‌شود و در عین حال عملکرد قطعه را بهبود می‌بخشد.

2- پردازش بهبود یافته

استفاده از مستربچ پرکننده کربنات کلسیم در کیسه‌های پلی پروپیلن  PPمی‌تواند به ساده سازی کاربردهای ترموفرمینگ با اجازه دادن به پلاستیک برای گرم شدن و خنک شدن سریعتر کمک کند. هدایت حرارتی مناسب باعث صرفه جویی قابل توجه در انرژی از طریق بهبود بهره وری، خروجی‌های بالاتر و نرخ تبدیل سریع‌تر می‌شود. علاوه بر این، خنک سازی سریع‌تر به کاهش انقباض کمک می‌کند و منجر به تاب‌ خوردگی کمتر می‌شود.

3- مزایای اقتصادی

بازار رزین می‌تواند بی‌ثبات باشد و ادغام مستربچ فیلر کربنات کلسیم می‌تواند از مصرف کنندگان در برابر نوسانات غیرقابل پیش بینی قیمت محافظت کند. جابجایی رزین باعث صرفه جویی قابل توجهی در هزینه مواد خام با جایگزینی تا 40 درصد پلاستیک با مستربچ پرکننده کربنات کلسیم پایدار می‌شود. علاوه بر این، هدایت حرارتی مناسب، نرخ خروجی بالاتر و نرخ تبدیل بهبود یافته منجر به افزایش راندمان عملیاتی می‌شود.

4- پایداری بالا

با وجود تمام مزایایی که پلاستیک در جامعه مدرن برای ما به ارمغان می‌آورد، مطالعات نشان داده‌اند که مصرف‌کنندگان و صاحبان برند به طور فزاینده‌ای نگران پایداری بسته ‌بندی خود هستند. استفاده از مستربچ کربنات کلسیم با بارگذاری 40 درصد می‌تواند تقریباً 23 درصد صرفه‌ جویی در مصرف گاز سبز ایجاد کند. همچنین این مستربچ به عنوان یک افزودنی پلاستیکی 10 درصد مورد تایید سازمان غذا و دارو (FDA) است. بناراین در کاربردهای مواد غذایی و پزشکی قابل استفاده خواهد بود.

کاربرد مستربچ کربنات کلسیم

با مزایا و کارایی فرآیند تولید، مستربچ پرکننده به طور گسترده در تولید محصولات پلاستیکی استفاده می‌شود.. این مستربچ به طور معمول در تولید پانل‌های سقفی، قاب‌های پلاستیکی، درب‌های پلاستیکی، لوله‌های پی وی سی، کابل‌های برق، فیلم‌ها، الیاف، قالب گیری بادی و غیر کاربرد دارد. در ادامه به کاربرد مستربچ کربنات کلسیم اشاره می‌کنیم:

مستربچ کربنات کلسیم

 • مستربچ پرکننده به طور گسترده در PVC سخت برای تولید لوله‌های پلاستیکی و پانل‌های سقفی استفاده می‌شود.
 • استفاده از مستربچ پرکننده به افزایش دوام محصول، بهینه سازی براقیت و افزایش عمر محصول کمک می‌کند.
 • استفاده از مستربچ پرکننده پلاستیکی در پلی اولفین‌ها به ایجاد سختی بالاتر، بهبود فرآیندهای تولید و بهینه سازی زمان و هزینه کمک می‌کند.
 • استفاده از مستربچ پرکننده با مقدار کمی CaCO3 باعث دوام، مقاومت در برابر فشار بالا و افزایش براقیت محصول می‌شود.
 • در کابل پلاستیکی پلی الفین از مستربچ فیلر با هدف کاهش هزینه و افزایش مقاومت در برابر آتش استفاده زیادی می‌شود.
 • مستربچ کربنات کلسیم به طور گسترده در تولید از لایه‌های نازک تا ورق‌های ضخیم، افزایش خواص شیمیایی و بهبود بهره وری تولید استفاده می‌شود.
 • مستربچ فیلر به کاهش هزینه‌ها، افزایش سختی و دوام محصولات ساخته شده از فیلم پلاستیکی کمک می‌کند.
 • استفاده از رزین‌های پلاستیکی در تولید فیلم‌های پلاستیکی تهویه با سوراخ کوچک در امور نظافتی موثر است.
 • پرکننده پلاستیک هزینه‌های تولید را کاهش می‌دهد و کیفیت پوشش را بهبود می‌بخشد.
 • مستربچ پرکننده در بسته بندی‌های پلی اتیلن بافته شده یا غیر بافته شده برای مقاومت در برابر اثرات رنگ یا ضد لرزش استفاده می‌شود.
 • استفاده از مستربچ کلسیم کربنات در تولید محصولات قالبی باعث افزایش سختی، دوام و صرفه جویی در هزینه می‌شود.
 • پرکننده پلاستیک در قالب گیری بادی برای تولید بطری‌ها و سایر محصولات به عنوان ظروف استفاده می‌شود.
 • این مستربچ در ساخت قطعات یدکی، تجهیزات، محصولات خانگی و صنعت خودرو کاربرد دارد.

قیمت مستربچ کلسیم کربنات

قیمت مستربچ کربنات کلسیم می‌توان براساس عوامل مختلف مانند کیفیت مواد اولیه، برند سازنده، نرخ ارز و میزان عرضه و تقاضا تعیین کرد. اما خرید مستربچ می‌تواند هزینه‌های تولید و پردازش محصولات پلاستیکی را کاهش دهد. بنابراین، در بلند مدت می‌تواند به صرفه جویی در هزینه‌ها کمک کند.

فروش مستربچ کلسیم کربنات از «سی وان»

مستربچ‌های کربنات کلسیم سی وان پلیمر با غلظت بالایی از کربنات کلسیم (CaCO3) ارائه می شود. این مستربچ می‌تواند باعث افزایش بهره وری، کاهش هزینه مواد اولیه، کاهش مصرف برق، بهبود هدایت حرارتی، افزایش اثر ضد انسداد و بهبود چاپ در محصول نهایی شود. شما می‌توانید برای خرید مستربچ کلسیم کربنات با مشاوران ما در «سی وان» در مورد قیمت و طرح هرگونه سوال تماس بگیرید.

2 reviews for مستربچ کربنات

 1. قنبری

  سلام مستربچ پرکننده برای تولید قوطی پلاستیکی به کار میره؟

 2. شاهرودی

  سلام این محصول به تنهایی باعث شفافیت و براقیت محصول میشه یا ترکیب خاصب نیاز داره؟

Add a review

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *